Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Úvodní stránka

Obec Slapy

Data zasedání zastupitelstva obce v r.2019:  17.1.;  14.2.;  14.3.;  11.4.;  16.5.;  13.6.
                                                                        18.7., 15.8.., 19.9., 17.10.,14.11.,12.12.,

obec slapy.png

 

 

 

 

 

Po načtení tohoto QR kódu prostřednictvím chytrých zařízení (mobilních telefonů či tabletů) se uživateli zobrazí nejdůležitější informace o obci Slapy.

 

Obec Slapy leží na území okresu Tábor a náleží pod Jihočeský kraj.Tvoří ji dvě osady – Hnojná Lhotka a Slapy .Obec se nachází  asi pět kilometrů jihozápadně od Tábora. Současně v obci žije 475 obyvatel.

29.4.2010 byl obci  Parlamentem České republiky a Poslaneckou sněmovnou udělen ZNAK a VLAJKA obce.

Kdo se budete chtít do Slap podívat, určitě se k nám snadno dostanete.

Obec Slapy

Obec má výhodnou polohu co se týká dopravní obslužnosti. Slapy patří do Táborského integrovaného systému MHD a je zde také zastávka elektrifikované tratě Tábor-Bechyně.

Děti školou povinné mohou navštěvovat místní školu s programem obohaceným o prvky metody „montessori“a při škole základní je provozována i škola mateřská.

Dnes mají občané k dispozici poštu, dvě prodejny se smíšeným zbožím, knihovnu s veřejným internetem, restauraci a dvě sportovní hřiště.V obci působí několik občanských organizací: Sbor dobrovolných hasičů a myslivecké sdružení, které se  společně s obecním úřadem podílejí na společenském životě obce . V obci se udržují místní i folklórní zvyky:Sv. Mikuláš,  Masopust, dětský den, stavění máje, slapský bahňák, pouťová veselice spojená s tradičním fotbálkem a vánoční zpívání u stromečku.

Pracovní příležitosti občané nacházejí v mnoha firmách provozující svoji činnost ve Slapech.Patří k nim například  firmy –Českomoravský štěrk a.s. /kamenolom Slapy/, Restamo AZ, S.O.S. Difak a.s., Abadia a.s., Auto Suchý, Oseva jih s.r.o,  Kavastav s.r.o, Api CZ s.r.o .

Slapy se za posledních několik let rozrostly o novou zástavbu směrem na obec Libějice . V obci je možno využívat  veřejný  vodovod a je vybudována kanalizace napojena na  čističku odpadních vod.

Nedaleké historické město Tábor, řetězový most Stádlec, zřícenina hradu Příběnice i rozhledna Hýlačka v obci Větrovy nabízí možnosti k  turistickým procházkám i k návštěvám  památek pravěkého osídlení i nedávné historie.